Mandala JAIPUR s043

Šablona na malování Mandala JAIPUR. Vytvořte si svou osobní mandalu, která úžasně promění a zútulní vaši ložnici, kuchyň, obývací pokoj nebo třeba i předsíň nebo koupelnu. Levně a dle vašich představ. Design této delikátní mandaly je inspirací z cest po Indii a nádherných chrámů v Jaipuru.

Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Kód: 200/PR 200/PR2 200/PR3 200/PR4 200/PR5 200/PR6 200/PR7 200/PR8 200/PR9 200/PR10 200/PR11 200/PRU Zvolte variantu
350 Kč 350 Kč 350 Kč 400 Kč 450 Kč 500 Kč 550 Kč 600 Kč 630 Kč 650 Kč 700 Kč 720 Kč od 350 Kč
Kategorie: Mandaly šablony
kod: M00001

Šablona na malování MANDALA JAIPUR.

V mandalách se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii, která během práce s obrazcem působí jak na duši toho, kdo maluje, tak i na toho, kdo pouze pozoruje. Pokud tvoříme nebo sledujeme pravidelné obrazce mandaly, duše se zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává a dochází k léčení na všech úrovních. Je zde uplatněn princip: "harmonie vznikající na papíře, zdi, podlaze, nábytku... se přenáší do nitra tvořícího".

Díky posvátnému a silnému symbolu kruhu si můžete utřídit své myšlenky, najít si čas jen pro sebe, chvilku k zastavení, zpomalení... Relaxujte pomocí uklidňující síly mandal! Vyzkoušejte nejnovější trend v oblasti aktivního odpočinku. Tvořivostí lze projevit svá přání, touhy, radosti... Při malování mandaly na zeď aktivujete své léčivé síly i léčivé síly mandaly. Vkládáte do ní svou tvořivou energii, je to zcela bezpečná a jednoduchá forma sebeterapie.
Nechte proudit svoji tvořivou energii. Pohrajte si s barvami ... Malujte jen tak a nechte věci, ať se dějí samy. Nebraňte se barvám, po kterých chcete sáhnout. Žádná není špatně.

Velikosti šablon/mandal:

mandala o průměru 30cm
mandala o průměru 35cm
mandala o průměru 40cm
mandala o průměru 50cm
mandala o průměru 60cm - šablona v této velikosti je polokruhem
mandala o průměru 70cm - šablona v této velikosti je polokruhem
mandala o průměru 80cm - šablona v této velikosti je polokruhem
mandala o průměru 90cm - šablona v této velikosti je polokruhem

mandala o průměru 100cm - šablona v této velikosti je výseč 1/5 kruhu

mandala o průměru 110cm - šablona v této velikosti je výseč 1/5 kruhu

 

Upozornění:

Šablona Mandala - polokruh - namalujete 1.polovinu mandaly, šablonu otočíte o 180 stupňů a domalujete 2.polovinu
Šablona Mandala - výseč 1/5 kruhu - namalujete 1.část mandaly, namalujete 1.část mandaly, šablonu otočíte o 72 stupňů a domalujete 2.část, takto pokračujete ještě 3x
Šedá barva představuje otevřené části šablony. Růžová barva reprezentuje kalibrační zámky (styčné body, na které budete šablonu zarovnávat).

 

Ohebná šablona použitelná pro různé techniky - malování textilními barvami buď štětcem, nebo houbičkou (na trička), akrylovými barvami (prostírání, výzdoba na zeď, výroba přáníček), obkreslování, savování, scrapbooking...

Šablona je z odolného materiálu pro opakované použití.

V případě, že byste chtěli jinou velikost šablony nebo obrázek jinak upravit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám vyjdeme vstříc.

Fotografie jsou pouze ilustrační a mají ukázat širokou škálu možností práce se šablonami.

 

Návod na použití šablon:

  1. Před použitím nechte šablonu rozloženou na vodorovné ploše. Srovnanou šablonu přiložíme na stěnu, její rovnost si ověříme vodováhou (to u mandal nepotřebujete).
  2. Šablonu přichyťte papírovou malířskou lepící páskou, můžete použít i lepidlo ve spreji určené k tomuto účelu (nastříkejte tenkou vrstvu lepidla na zadní stranu šablony, nechte zaschnout, a až se stane její povrch lepkavý, umístěte šablonu na zeď).
  3. S malováním začněte od levého horního rohu směrem dolů a poté znovu odshora dolů - to je pokyn pro malířské šablony ala tapety.
  4. Barvu máme připravenou ve vaničce, připravte si také váleček o délce cca 10-12cm se zaoblenými rohy.
  5. Váleček namočte do barvy, nanesenou barvu otřete nejprve na připravených drážkách u vaničky, poté doporučuji namočeným válečkem několikrát přejet přes pap.ubrousek, noviny…., aby barva byla na válečku stejnoměrná a váleček spíše sušší. Když si válečkem přejedete po ruce, neměla by být od barvy. Pokud je barvy na válečku moc a v nerovnoměrné vrstvě, nebo dokonce odkapává, vždycky barvazateče pod okraje šablony a budete mít nerovné rozpité okraje. Po stěně přejíždějte válečkem několikrát po sobě (dle toho, jak barvu chcete mít sytou, čím více tahů, tím sytější barva), barva se nanáší postupně. Pak vám nebude docházet k zatékání barvy pod šablonu. Tento proces budete opakovat pokaždé před nanášením barvy na zeď. Váleček by neměl být úplně od barvy, ale měl by být na povrchu středně suchý.
  6. Válečkem nejprve jemně naneste barvu na připravenou šablonu a poté tlačte na váleček mírným nebo středním tlakem, dokud není barva úplně nanesena dle našich požadavků.
  7. Po vymalování motivu přesuňte šablonu směrem dolů nebo do strany tak, že šablonou překryjete část malby a pokračujete v malování.
  8. Naše plastové šablony jsou určeny pro opakované použití, proto je vždy po práci umyjte teplou vodou a osušte.

Přejeme vám kreativní a příjemné tvoření s šablonami z naší dílny.